Projekt „IRRESISTIBLE – Odpowiedzialne badania i innowacje”

Młodzież gimnazjalna naszej szkoły będzie uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „IRRESISTIBLE – Odpowiedzialne badania i innowacje”, który w Polsce koordynują pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównie pracujący na Wydziale Chemii.
Celem projektu jest wspieranie zaangażowania uczniów i całego społeczeństwa w proces odpowiedzialnych badań i innowacji poprzez odpowiednie szkolenia nauczycieli i inne działania, których wytworem będą odpowiednie materiały dydaktyczne, projekty uczniowskie i wystawy interaktywne. W ramach projektu uczniowie będą przeprowadzać eksperymenty wg metody naukowej, zwiedzą wystawę interaktywną w Collegium Maius UJ, spotkają się z naukowcami oraz przygotują w szkole wystawę eksponatów interaktywnych, które będą nawiązywały do tematyki badań. Najlepszy eksponat zostanie zaprezentowany na wystawie w Collegium Maius w maju 2016 roku.
Na poczet realizacji projektu każda szkoła spoza Krakowa, w tym również nasza, otrzyma dofinansowanie w kwocie 2500 zł.

Poniżej zamieszczono link do strony Uniwersytetu Jagiellońskiego ze szczegółowymi informacjami na temat projektu:

Maj 2018