100 0168

W dniu 6 lutego 2018 roku w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim odbył się VIII Gminny Konkurs Polonistyczny o Złote Pióro Burmistrza. Udział w konkursie wzięli uczniowie z: SP w Białce, SP w Grzechyni, SP w Juszczynie, SPSK w Makowie P. oraz ZS w Makowie P.

Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, dlatego mogli w nim wziąć udział uczniowie, którzy przeczytali książki konkursowe (w kategorii klas IV - VI - 3 powieści, w kategorii kl. VII i klas II, III gimnazjum - 4 lektury).
Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością treści książek, potrafili dopasować motywy, odgadnąć autorów cytatów. Niektóre konkurencje wymagały korzystania z różnych zmysłów (np. dotyku, węchu, smaku). Po konkursie koło teatralne z gimnazjum zaprezentowało przedstawienie pt. „Kapciuszek”. Następnie p. Ewa Madej - Dyrektor Gminnego Zarządu Placówek Oświatowych oraz p. Artur Piórkowski - Dyrektor Zespołu Szkół wręczyli zwycięzcom nagrody, a pozostałym uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcy konkursu:
• w kategorii klas IV - VI:
I miejsce: Paweł Capek z SP w Białce
II miejsce: Katarzyna Bałos z SP w Żarnówce
III miejsce: Patryk Biernacki z SP w Białce
wyróżnienie: Patrycja Marek z SPSK w Makowie Podhalańskim.

• w kategorii klas VII i kl. II, III gimnazjum:
I miejsce: Natalia Rusin z ZS w Makowie Podhalańskim
II miejsce: Marcelina Kubańska z ZS w Makowie Podhalańskim
III miejsce: Natalia Pieron z SP w Żarnówce
wyróżnienie: Eliza Stopa z SP w Żarnówce

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy.

Sierpień 2018