logo z cieniem 2

tytueowe

Pod takim tytułem 8 lutego 2018 roku odbył się konkurs matematyczno-przyrodniczy z elementami geodezji organizowany przez Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim. Celem konkursu było rozwijanie pasji i zainteresowań matematycznych młodzieży oraz wskazanie, w jaki sposób można je wykorzystać w kształceniu zawodowym, ze szczególnym uwzględnieniem zawodu geodety. Uczniowie: Angelika Gancarz, Jakub Możdżeń i Konrad Sularz, reprezentujący trzecie klasy gimnazjalne z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim, uzyskali III miejsce w klasyfikacji drużynowej, wśród uczestniczących w konkursie szkół powiatu suskiego. Turniej składał się trzech etapów, dzielących go na części: geodezyjną, matematyczną, przyrodniczą. Dwa pierwsze etapy obejmowały zadania praktyczne i teoretyczne, zawierające głównie planimetrię i elementy geodezji w matematyce. Natomiast trzecia część miała charakter ogólnoprzyrodniczy i formę zabawy, gwarantującej interesującą rozrywkę umysłową. Organizatorzy zadbali o bardzo dobrą atmosferę, zdrową rywalizację, a także ugościli słodkim poczęstunkiem z racji Tłustego Czwartku. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe, a drużyna i opiekunowie dyplomy. Przyjęta forma popularyzowania wiedzy matematycznej i przyrodniczej okazała się bardzo trafna. Dlatego mamy nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany w kolejnych latach.


Agnieszka Barzycka

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31