logo z cieniem 2

100 0277

W czwartek 8 lutego 2018 roku w auli naszej szkoły odbyła się audycja muzyczna – „ Flety od A do Z ” dla uczniów klas 4-7 .
Prowadził ją pan Tadeusz Janiak – artysta muzyk, wieloletni pedagog w Liceum Muzycznym w Bielsku Białej w klasie trąbki . Pan Tadeusz ponadto od wielu lat prowadzi działalność koncertową oraz dydaktyczną wśród dzieci i młodzieży różnych szkół na południu Polski. Potrafi zaciekawić młodzież swoją konferansjerką na temat muzyki w czasie koncertów.
Do swej audycji zaprosił młodego muzyka Pawła Stępnia- świetnego flecistę, który jest laureatem licznych konkursów muzycznych w Polsce. Zdobył także najwięcej głosów telewidzów w konkursie Młody Muzyk Roku 2009, a w 2012 roku został półfinalistą w programie „ Mam Talent ” .
Pan Paweł prezentował po kolei przywiezione instrumenty dęte – grał na fujarce pasterskiej, fletni Pana, fletach prostych i poprzecznych. Bardzo ciekawie zaprezentował też flet elektroniczny, o niezwykle interesujących możliwościach brzmieniowych. Prezentował utwory zarówno z muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Ciekawie brzmiały też duety na flet i trąbkę obu panów – Pawła i Tadeusza – zwłaszcza muzyka jazzowa.
Dodatkowo pan Paweł zaprezentował flutebeatbox- gdzie łączył grę na flecie poprzecznym z beatboxem , co szczególnie zachwyciło też młodych słuchaczy. Każdy utwór grany przez muzyków uczniowie nagradzali gromkimi brawami, a tuż po koncercie dla chętnych panowie rozdawali autografy oraz były też wspólne pamiątkowe fotografie.
Audycja z muzyką na żywo pozostanie z pewnością wszystkim w pamięci, a wielu uczniów już pyta o następną .

Ewa Bukowiec

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31